Pellet Premium

Pellet jest paliwem z biomasy. Wykorzystuje się go do ogrzewania domów, a także innych budynków, w których przebywają ludzie. Pellet produkuje się z suchej trociny, która przekształcana jest w granulki. Do materiału nie są dodawane żadne lepiszcze, ponieważ drewno w swoim składzie ma ligninę, czyli naturalny kleisty składnik.

W ofercie firmy Log-System.pl – regały do archiwum. Warto od razu zaznaczyć, że pellet uważany jest za jedno z najbardziej efektywnych pod względem energetycznym paliw. Jest to także materiał ekologiczny, nie powoduje emisji dwutlenku węgla podczas spalania. Ponadto, po spaleniu, pozostaje niewielka ilość popiołu. Materiał ten jest popularny szczególnie w Europie Zachodniej, ale w Polsce także ma swoich zwolenników. Jest ich coraz więcej.

Tanie paliwo, czyli pellet

Paliwa kopalniane tracą obecnie na znaczeniu, nie tylko ze względu na ceny, ale także na to, że użytkownicy coraz bardziej zdają sobie sprawę z tego, że może ich w przyszłości zabraknąć. Wolą już teraz przerzucić się na bardziej efektywne, jak i ekologiczne paliwo, jakim jest pellet. Cena biopaliwa jest niezwykle atrakcyjna, co pozwala na ogrzewanie domu bardzo niskim kosztem.

Korzystając z pelletu, nie szkodzisz środowisku

Korzystanie z pelletu podczas ogrzewania domu nie powoduje produkcji szkodliwego dwutlenku węgla, a także innych niebezpiecznych gazów oraz pyłów. Wszystko to przekłada się na osiągniecie wielu korzyści dla środowiska, którego nie zatruwamy i nie zanieczyszczamy.

Czyste i ekologiczne paliwo

Pellet to paliwo najczystsze i najbardziej ekologiczne, jakie jest obecnie dostępne na rynku. Materiał ten jest popularny przede wszystkim w Austrii oraz Niemczech. Coraz większą popularność zdobywa także w Polsce. Produkcja zielonej energii jest coraz bardziej zauważalna w naszym kraju, z czego powinniśmy się cieszyć, ponieważ zwiększa się dzięki temu szansa na mniejsze zanieczyszczanie planety. Być może nasze dzieci będą mogły dorastać w czystszym środowisku, niż to było nam dane. Zastępując pelletem dotychczasowo stosowane paliwa możemy się do tego przyczynić.

W naszym składzie znajdziecie Państwo Pellet PREMIUM między innymi w rozmiarze 6mm, o wadze 15kg.