Szafki łazienkowe sklep

Łazienka jest miejscem o specyficznych warunkach. Jest tam wilgotno, dlatego wszystkie meble, jakie tam umieszczasz muszą być odporne na działanie wody, pary wodnej i duże wahania temperatury. Istotne jest, aby szafki łazienkowe posiadały zabezpieczenia przed wilgocią. Dzięki temu, nic złego nie będzie się z nimi działo przez bardzo długi czas.

Vip Parkiet to jedna z firm Home Concept

Z jakiego materiału powinny być wykonane szafki łazienkowe?

Wszystkie szafki łazienkowe muszą być odporne na niekorzystne działanie wilgoci. Dlatego są wykonywane z tworzyw sztucznych, szkła, odpowiednio zabezpieczonego drewna, metalu, a także laminowanych płyt wiórowych. Najpopularniejszym materiałem są jednak płyty MDF, które powstają z przetworzonego drewna. Odznaczają się wysoką odpornością na pęcznienie i absorbcję wody. Na powierzchni szafek nie będzie wypaczeń ani odkształceń. Meble będą wyglądał atrakcyjnie przez cały czas. Trwałość meblom do łazienki pozwoli wytworzyć podwójna warstwa wodoodpornego lakieru poliuretanowego. Meble są chronione przed wodą i środkami chemicznymi, a także są zabezpieczane przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Pojemność i funkcjonalność szafek łazienkowych

Głównym zadaniem wszystkich szafek łazienkowych jest zapewnienie ładu i porządku w łazience, poprzez udostępnienie odpowiedniej powierzchni do przechowywania kosmetyków, ręczników i innych przyborów łazienkowych, nawet na najmniejszej przestrzeni. Istotne jest, aby szafka łazienkowa została dostosowana do rozmiaru łazienki.

Dużą popularnością cieszą się w ostatnim czasie szafki podwieszane. Wyglądają niezwykle nowocześnie, a jednocześnie pozwalają na skuteczne zadbanie o czystość w łazience. Dzięki temu, że przestrzeń pod nimi jest wolna, nie będzie problemu z umyciem podłogi w bardzo dokładny sposób. Kurz i inne zanieczyszczenia nie będą gromadziły się pod szafką.

Okucia i akcesoria meblowe przy szafkach łazienkowych

Jeżeli chcesz, aby szafki łazienkowe towarzyszyły Ci przez długi czas, wybierz modele z dobrymi okuciami oraz takie, do których dołączone są funkcjonalne akcesoria. Najlepiej, gdyby szafki łazienkowe zostały wzbogacone o elementy nierdzewne, które bardzo dobrze wyglądają, a w dodatku nie działa na nie wilgoć, ani woda. Istotne jest także to, aby przy wyborze szafki łazienkowej zwrócić uwagę na zastosowane w niej mechanizmy, czyli zawiasy, mechanizmy cichego domykania drzwiczek, a także odpowiednie prowadnice. Wszystkie te elementy ułatwią wysuwanie szuflad i sprawią, że szafki łazienkowe będą niezwykle funkcjonalne i dostosowane do potrzeb użytkownika.