Młoto wiertarki

Młotowiertarki są wykorzystywane do wiercenia otworów przede wszystkim w twardym betonie. Pomagają także w wykonaniu otworów w ścianach i stropach stworzonych z innych materiałów. Świetnie sprawdzają się także przy skuwaniu starych okładzin ściennych, a także posadzek. Dostępne są w dwóch wersjach pod względem zasilania. Można nabyć młotowiertarki sieciowe oraz akumulatorowe. Te drugie wyposażone są w akumulatory o dużej pojemności, co pozwala na długą pracę bez konieczności ich ładowania.

Najważniejsze parametry techniczne młotowiertarek

Do wynajęcia sale konferencyjne w ARON Kielce. Większość młotowiertarek dostępnych na rynku ma udar pneumatyczny, czyli znacznie większy od udaru mechanicznego. Dostępne są modele, którymi można wiercić, ale nie wszystkie nadają się do wykuwania otworów. Dlatego warto się upewnić, jakie zastosowanie ma dane urządzenie przed jego zakupem. Kucie w materiale jest możliwe tylko wtedy, gdy urządzenie ma funkcję udaru bez obrotów.

Przy wyborze konkretnej młotowiertarki, należy także zwrócić uwagę na maksymalną średnicę wiercenia, a także na informację o momencie obrotowym. Wartość ta podawana jest w niutonometrach (Nm). Im wyższy jest ten współczynnik, tym lepiej.

Dodatkowe opcje w młotowiertarkach

Warto zwrócić uwagę na to, że młotowiertarki posiadają dodatkowe funkcje. Niektóre modele są wyposażone we wbudowany wskaźnik zużycia szczotek i przecieranie silnika. Użytkownik zostanie poinformowany, jeżeli szczotki nie będą nadawały się już do użytku, lub gdy coś złego będzie się działo z silnikiem. Pozwoli to na niedopuszczenie do uszkodzenia urządzenia. Pamiętaj, gdy otrzymasz informację, że silnik jest przeciążony, natychmiast należy wyłączyć sprzęt i poczekać do jego ostygnięcia.

Jak prawidłowo korzystać z młotowiertarki?

Jest kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać podczas korzystania z młotowiertarki. Przede wszystkim, nie należy dociskać urządzenia do materiału, w którym wiercimy czy który kujemy. Udar pneumatyczny sam wytwarza siłę, której potrzebuje do skutecznego działania. Nie należy także zmieniać trybu pracy ani kierunku obrotów, gdy urządzenie jest włączone.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo między innymi młot udarowy Topex 900W SDS Walizka.